Piknik na Szybowisku

Autor:

W sobotę (16 V)  Szybowisko Mieroszów przeżyło prawdziwe oblężenie. Tłumy przyciągnął „Piknik z Latawcem i Modelem – O uśmiech dziecka; Góry Suche, Mieroszów 2015″  – finał akcji prowadzonej w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, mającej na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tematu lotnictwa poprzez latawce i modele samolotów. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński.

W ramach pikniku rozegrane zostały konkurencje w dwóch kategoriach wiekowych, dzieci i młodzież gimnazjalna, w klasie latawców płaskich, skrzynkowych, modeli szybowców F1H oraz „jaskółek”.

Młodym zawodnikom kibicowali rodzice, przedstawiciele władz samorządowych oraz szerokie grono osób bezpośrednio związanych lotnictwem, w tym 120 zawodników z klubów lotniczych Wrocławia, Świdnicy, Szczawna-Zdroju, Bielawy, Dzierżoniowa, Jeleniej Góry i Jeżowa Sudeckiego.

Piknik wzbogaciły warsztaty w zakresie budowy modeli rakiet, przeprowadzone przez specjalistę w tej dziedzinie – Piotra Sornowskiego, montaż i demontaż szybowca „Mucha Std.”, zademonstrowany przez Pawła Parfieńczyka i Jerzego Siatkowskiego oraz ogólny instruktaż latania na lotni i paralotni, udzielony przez szefa szkoły latania „Fly Adventure” – Andrzeja Binkowskiego. Dużą popularnością cieszyły się również pokazy modeli szybowców wyczynowych w wykonaniu zawodników Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej – Kamila i Łukasza Halickich, którzy w tym roku będą reprezentować  Polskę na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających w Mongolii. Dodatkowo na pikniku, dzięki Romanowi Szmitowi – modelarzowi i inicjatorowi wielu akcji charytatywnych, pojawił się słynny „szal nepalski”, który towarzyszył wielokrotnemu mistrzowi świata w szybownictwie – Sebastianowi Kawie, podczas pamiątkowego lotu nad Himalajami. Imprezę zakończyła biesiada lotniczo-modelarska.

Jerzy Siatkowski, inicjator imprezy, złożył podziękowania za wkład i pomoc w organizację pikniku, który obok rozrywki stanowił wartościową lekcję poglądową z dziedziny sportów lotniczych i rekreacji. Wyraził również nadzieję, że tego typu spotkania zbliżą sympatyków lotnictwa i przyczynią się to efektywniejszego wykorzystania Szybowiska w Mieroszowie.

Organizatorzy Pikniku:

AEROKLUB ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ

MUZEUM MODELARSTWA I LOTNICTWA W MINIATURZE W SZCZAWNIE-ZDROJU

FLY ADVENTURE SZKOŁA SPORTÓW LOTNICZYCH

GMINA MIEROSZÓW

Sponsorzy:

PEC  S.A.  WAŁBRZYCH

RONAL GROUP POLSKA SP. Z O.O.

FUNDUSZ REGIONU WAŁBRZYSKIEGO

CUKIERNIA OLEŃKA

oraz

Państwo Lucyna i Jerzy Kowalik (tartak w Jaczkowie)

Szkoła Podstawowa w Mieroszowie

 

 

Dodaj komentarz


Top