I ty możesz zostać Ikarem

Autor:

Budowa modeli samolotów oraz latawców, loty na symulatorze, prelekcje z zakresu historii lotnictwa, czyli trwa akcja Wakacje w mieście pod hasłem I ty możesz zostać Ikarem, organizowana przez Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa w Miniaturze w Szczawnie Zdroju pod patronatem burmistrza miasta Tadeusza Wlaźlaka.

Chętnych nie brakuje. Zajęcia bawią i jednocześnie inspirują młodzież do  rozwijania swoich zainteresowań lotniczych, a co najważniejsze odrywają od siedzenia non-stop przed monitorem komputera.

Modelarstwo to wszechstronnie rozwijające hobby, które usprawnia  zdolności manualne i techniczne myślenie. Pogłębia wiedzę z zakresu fizyki i matematyki. Uczy cierpliwości i precyzji – mówi Jerzy Siatkowski, instruktor, autor programu edukacji lotniczej dla dzieci i młodzieży.

Choć tworzenie modelu jest czasochłonne, efekty włożonej pracy procentują w terenie. Wystarczy aparatura zdalnego sterowania i można wykonać lot zgodnie z zamierzonym planem.

Zajęcia odbywają się we wtorki, czwartki i piątki od godz.11.00 do 15.00 w pracowni dydaktycznej muzeum przy ul. Kościuszki  19 w Szczawnie Zdroju. Turnus I trwa do 25.07, turnus II od 12.08 do 29.08.

Dodatkowo w dniu 16.08 na Górze Szybowcowej na zaproszenie Klubu Modelarskiego z Jeżowa Sudeckiego młodzież biorąca udział w zajęciach będzie miała okazję spotkać się z modelarzami z całej Polski.

Dodaj komentarz


Top